Blog

Muzyka na weselu – DJ, zespół muzyczny czy może jeszcze inne rozwiązanie?

Po każdej ceremonii ślubnej przychodzi czas na świętowanie zawarcia małżeństwa. Od tego jest właśnie wesele, czyli impreza dla znajomych, przyjaciół, rodziny, a przede wszystkim dla świeżo upieczonych Państwa Młodych. Okazuje się jednak, że organizacja tego wydarzenia nie jest wcale tak prosta, jakby się mogło wydawać. Poza ozdobami, wyborem sali i innymi kwestiami koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną. Zazwyczaj wybiera się pomiędzy DJem lub zespołem muzycznym. A co, jeśli jest jeszcze inne rozwiązanie? Znajdźmy je!

Wybór między zespołem a DJem

Każde z wymienionych rozwiązań wiąże się z pewnymi zaletami, ale i też wadami. Dla przykładu, zespół muzyczny z całą pewnością będzie bardziej efektowny podczas wesela. Do jego ograniczeń należy jednak konieczność posiadania nieco większej przestrzeni pod scenę, a także okrojony repertuar – trzeba pamiętać, że muzycy mogą nie znać absolutnie wszystkich piosenek. Jest to też nieco droższe rozwiązanie.

A może DJ?

Opcja ta jest z całą pewnością tańsza. Także w przypadku wyboru tego rozwiązania możliwe jest dobranie odpowiednio większego repertuaru, który ma być puszczony podczas wesela. DJ potrzebuje na swój sprzęt o wiele mniej miejsca niż jak to jest w przypadku zespołu muzycznego, jest to szczególnie istotne, kiedy sala weselna jest mała i potrzebujesz zachowania każdego wolnego metra kwadratowego powierzchni, na przykład pod taniec. DJ z powodzeniem może pełnić rolę również wodzireja.

Jeszcze więcej ciekawych rozwiązań

Wesele wcale nie musi być ogromną imprezą do białego rana. Coraz częściej Pary Młode decydują na zorganizowanie bardziej kameralnego, skromnego przyjęcia, na przykład dla najbliższej rodziny. Może to być na przykład w formie obiadu w restauracji. W takim przypadku możliwe jest puszczenie muzyki z płyty na sprzęcie audio dostępnym w danym lokalu. Można również zdecydować się na zorganizowanie biesiadnych przygrywek decydując się na wynajem lokalnej kapeli grającej muzykę ludową. Jest to szczególnie popularna forma, na przykład w tradycjach góralskich.