Blog

Jak podawać alkohol na weselu?

Wielu z nas chce przestrzegać tradycji, gdy organizuje dla najbliższych przyjęcie z okazji zawarcia związku małżeńskiego. Elementem, który od wielu lat nieodłącznie towarzyszy gościom na weselu, jest alkohol. Jeśli zależy Ci na udanej imprezie, z pewnością chcesz zadbać nie tylko o spójny wystrój, dobrą muzykę czy zabawy dla zaproszonych osób. Bardzo ważny jest też sposób, w jaki serwujesz jedzenie oraz picie. Czy zastanawiałeś się, jak ciekawie podawać alkohol na weselu? Przeczytaj ten artykuł!

Jeśli chcesz uczynić z butelek na napoje wysokoprocentowe część wyposażenia, nie musisz już inwestować w drogie wina, wódki czy likiery, które często są estetycznie opakowane. Zamiast tego możesz sięgnąć po etykiety, które dostosujesz do swoich potrzeb oraz umieścisz na butelkach. Na rynku dostępne jest wiele tego rodzaju produktów, które możesz samodzielnie zaprojektować — wystarczy wybrać taki kolor oraz wzornictwo, które będą najbardziej odpowiadać wystrojowi na sali weselnej. Możesz na nich umieścić również dowolne napisy, w tym imiona państwa młodych lub nawet żartobliwe frazy. Wybór należy do Ciebie!

Warto zaznaczyć, że zamiast samoprzylepnych etykiet możesz wykorzystać zawieszki, na których nie trzeba przyklejać na powierzchnię butelek.

Stolik na alkohole

Gdy organizujemy wesele, przeważnie umieszczamy alkohole na stole, dzięki czemu goście mogą po nie łatwo sięgnąć na początku imprezy lub wtedy, gdy chcą odpocząć na chwilę od tańca. Jeśli jednak chcemy je wyeksponować lub umieścić w jednym miejscu, dobrym rozwiązaniem będzie osobny stolik na napoje wysokoprocentowe. Dzięki temu będą doskonale widoczne dla gości również wtedy, gdy staną się zmęczeni i mniej spostrzegawczy.

Przez to, że alkohole będą umieszczone w osobnym miejscu, zmniejsza się prawdopodobieństwo, że goście stłuką butelki przez przypadek, gdy będą zasiadać przy stole w trakcie przyjęcia. Co więcej, nie będą musieli szukać upragnionych trunków po całej sali, szczególnie gdy odpowiednio ozdobisz stolik i sprawisz, że będzie można go jeszcze łatwiej znaleźć.