Blog

Jak i gdzie zorganizować poprawiny wesela. Kogo należy zaprosić?

Zamążpójście i ożenek to ważne okazje, które zasługują na huczne świętowanie. Jeśli zależy nam na niezapomnianej imprezie, warto zadbać o organizację poprawin. To staropolska tradycja mająca wskazywać na hojność i gościnność rodzin państwa młodych. Tak samo, jak przypadku wesela, trzeba przemyśleć wiele ważnych kwestii, żeby urządzić udane przyjęcie. Należy wziąć pod uwagę jego miejsce, czas trwania, ilość gości, dekoracje czy menu.

Kogo zaprosić na poprawiny?

Co ważne, na tę imprezę nie trzeba zapraszać wszystkich gości weselnych. Wystarczy zaproponować je członkom rodziny oraz przyjaciołom. W ten sposób możemy powtórnie świętować sakrament małżeństwa w gronie najbliższych nam osób, podzielić się wrażeniami i dojść do siebie po udanej zabawie.

Gdzie zorganizować przyjęcie po weselu?

Miejsce tego rodzaju imprezy zależy w całości od naszych preferencji i możliwości finansowych. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zorganizowanie poprawin w sali weselnej, w której poprzedniego dnia odbywało się przyjęcie. Tym samym nie trzeba wskazywać nowego miejsca zaproszonym gościom, co znacznie upraszcza kwestie logistyczne. Do tego nie musimy tracić czasu na poszukiwanie nowej placówki.

Jeśli związek małżeński został zawarty okresie letnim, a na zewnątrz jest piękna pogoda, warto zorganizować przyjęcie dzień później w plenerze. Dzięki temu można przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu i rozluźnić po hucznym świętowaniu. W takim przypadku często wystarczy poprosić organizatorów, by następnego dnia udostępnili nam plener otaczający miejsce zabawy.

Jak ubrać się na poprawiny?

Impreza dnia następnego z założenia ma luźniejszy charakter niż wesele. Nie wymaga się od państwa młodych, by byli ubrani elegancko, w białą suknię czy dopasowany garnitur. Można zdecydować na ubranie o luźniejszym kroju, które pozwoli nam się zrelaksować z rodziną i przyjaciółmi. Warto dodać, że poprawiny powinny być organizowane w godzinach popołudniowych, co da gościom na przebudzenie się po całonocnej zabawie. W związku z tym należy zaserwować pożywny lunch.